skip to Main Content

Hemen Bugün iletişime geçin

Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için sizin görüşlerinize ihtiyacımız var. Lütfen bizimle ilgili görüşlerinizi memnuniyetinizi yada  sormak istediğiniz soru ve varsa sorunlarınızı bize aşağıdaki  mail form ile iletiniz alanında uzman personelimiz sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaktır

Bize Ulaşın

Email: info@katlanircam.net
Adres: Evka-5 Mah. 8930/1. Sk. No8/A. Çiğli/İzmir

  Lokasyonumuz

  Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır?

  Cam balkon ölçüsü almayı öğrenelim

  Cam balkon ölçüsü nasıl alınır. Müşterilerimizin balkon alanlarını bulabilmeleri amacı ile kaba ölçü alma yöntemler öğretilecektir. Hassas ölçü almak uzun zaman tecrübe gerektiren zor bir iştir.

  Formül 1: (EN 1 * BOY 1) + (EN 2 * BOY 2)

  Formül 2: (EN 1 + EN 2) * BOY

  Burada dikkat edilmesi gereken şey farklı yükseklikler olmalıdır. Eğer birkaç adet farklı yükseklik ve genişlik değerlerine sahip bir balkon var ise; 1. formül en doğru seçenek olacaktır. Yukarıda kare küpeşte veya parapet üzeri bir uygulama örneğinin ölçü alma örneğini verdik.

  Örnekler elbette çoğaltılabilir; ancak bizim amacımız ana fikri vermek. 8 mm temperli katlanır sistemlerde 160 cm altı ölçüler 160 cm’ye yuvarlanır. Sürgülü ve çift camlı ürünler 180 cm’ye yuvarlanır. Elde edeceğiniz sonuç ile BURADAN tercih edeceğiniz ürünün fiyatını çarpabilirsiniz. Bu size kaba bir bütçe hazırlamak adına olanak verecektir. Bazı gereksinimler fiyatları arttırabilir. Uzman bir personelin yerinde yapacağı keşif, her zaman en doğru sonucu verecektir.

  Yerden Cam Balkon Ölçüsü Alma

  cam balkon ölçüsü alma
  yerden cam balkon ölçüsü nasıl alınır?

  Formül 1: (EN 1 * BOY 1) + (EN 2 * BOY 2)

  Formül 2: (EN 1 + EN 2) * BOY

  Gördüğünüz gibi formüller yine aynı… Bir değişiklik yok. Yerden olan ölçüler genellikle 160 cm’yi geçtiğinden herhangi bir yuvarlama işlemine de gerek yoktur. Genişlik * yükseklik size uygulama alanını kabaca verecektir. Bu kadar kolay bir şekilde siz de kendi alanınızı hesaplayabilir ve bütçe hazırlayabilirsiniz.

  Cam Balkon Ölçüsü Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Elde edeceğiniz ancak kaba bir fiyat olacaktır. Gerekli ise; bazı hazırlık ürünleri de fiyata dahil edilecektir.

  Yerden ölçülerde korkuluktan sonra içeriye doğru en az 6 cm olmalıdır. Bu pay yok ise; kutu profil gerekecektir.

  Hali hazırda camlı küpeşte mevcut ise; alüminyum ve cam rengini de göz önünde bulundurmalısınız.

  Oval balkonlarda listede yazan fiyatlar geçerli değildir. Üretimi ve uygulaması çok daha zor olduğundan mutlaka keşif talep etmelisiniz.

  Ölçü alırken kendinizi tehlikeye atacak duruş ve davranışlardan kaçınmalısınız. Ani denge kaybı ile ciddi kazalar meydana gelebilir.

  Farklı konulardaki nasıl yapılır? bölümlerini okumak için  bloğumuzu  ziyaret edebilirsiniz.

  Back To Top
  Ara